Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

OS 07 - Sasol Rally

Gemmell zajistil další vítězství pro Toyotu

24. dubna 2007 • 03:00

Při svém druhém startu s vozem kategorie Super 2000 zvítězil Johnny Gemmel v jihoafrické Sasol Rally. Po úvodním podniku mistrovství JAR, kterým byla březnová Toyota Dealers Rally, tak speciál Toyota RunX S2000 zaznamenal druhý úspěch v řadě; o ten první se postaral Serge Damseaux.

Gemmel vylepšil svůj výsledek z loňska, kdy na Sasolu startoval s Lancerem skupiny N a dojel na celkovém třetím místě. Jako druhý letos dokončil úřadující šampión Enzo Kuun s VW Polo S2000, jehož ztráta v cíli rally činila téměř dvě a půl minuty. Třetí dojel Fernando Rueda s „devítkovým“ Mitsubishi.

Z počátku měl za vítězstvím nejlépe našlápnuto Etienne Lourens, avšak techničtí komisaři na jeho voze našli některé nesrovnalosti a udělená desetiminutová penalizace srazila Lourense do hloubi pole. Už během páteční etapy museli Serge Damseaux, Enzo Kuun a Jan Habig opustit své vítězné ambice, neboť všichni tři poškodili své vozy o skálu.

Habig musel vzdát, Damseaux a Kuun měli více štěstí a dovezli své vozy do servisu. V případě vítěze prvního dílu letošního jihoafrického seriálu se však oprava protáhla a jezdcovo konto „obohatila“ jeden a půlminutová penalizace. V závěru jej ještě postihl defekt a Damseux se tak ve finále propadl až na třináctou příčku.