Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

OS 07 - Troodos Rally 2007

Al Attiyah popáté vyhrál Troodos Rally

24. dubna 2007 • 05:00

Katarský jezdec Nasser Al Attiyah popáté vyhrál Troodos Rally, kyperskou část Mistrovství Středního východu. Před třetím podnikem v kalendáři, kterým bude kandidátská Jordan Rally, ztrácí pravidelný účastník PC WRC na leadera tabulky Khalida Al Qassimiho tři body.

I přes počáteční problémy se zavěšením a transmisemi vyhrál Attiyah šest z osmi rychlostních zkoušek, které byly pro posádky připraveny v rámci první etapy. Druhý den, který se odehrál v pohoří Troodos, jež dalo celé soutěži jméno, čekal na závodníky stejný počet měřených úseků, Nasser tentokrát vyhrál dokonce sedm testů.

Jeden z favoritů soutěže Khalid Al Qassimi ztratil šance na vítězství na páté rychlostní zkoušce, na které nechal více než dvě minuty. Důvodem byly potíže se zavěšením, které se podařilo odstranit až ve večerním servisu. Další den pro pilota ze Saúdské Arábie nebyl o moc lepší, hned od rána jeho Subaru Impreza N12B trápily potíže s předním diferenciálem.

Khalid se tedy soustředil na boj o třetí místo, který se rozpoutal mezi ním a Andreasem Tsouloftasem. Na čtrnácté rychlostní zkoušce však přišlo rozuzlení nešťastné pro oba zúčastněné. Tsouloftasův Lancer Evo IX skončil v kotrmelcích, Quassimi měl o něco více štěstí – „pouze“ poškodil chladič. Motor jeho vozu se však začal povážlivě přehřívat a volnější tempo znamenalo propad na šesté místo, avšak i to zaručovalo několik cenných bodů do hodnocení FIA Middle East Rally Championship.