Dnes je 6. května 2024, Svátek má Radoslav, zítra Stanislav

OS 07 - Ralis Vilnius

Lipeikis obhájil vítězství ve Vilniusu

17. května 2007 • 01:00

Podobně jako vloni se stal i letošní ročník Rally Vilnius kořistí Rokase Lipeikise na Lanceru Evo VIII skupiny A. Úřadující Mistr Litvy zvítězil na sedmi rychlostních zkouškách z deseti. Do čela soutěže se dostal po RZ 2 a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Jeho největším konkurentem byl nejrychlejší „enkař“ Evaldas Cirba, jehož ztráta na vítěze v cíli soutěže činila devatenáct sekund.

Cirba měl k dispozici novější „devítku“, kterou pro něj připravil tým Lautra Motorsport a během rally vyhrál jednu rychlostní zkoušku podobně jako Deividas Jocius nebo Vytautas Švedas. Jocius se zpočátku velice těsně držel pozdějšího vítěze Lipeikise, až do RZ 4 se oba drželi v jedné sekundě, avšak poté jeho ztráta začala postupně narůstat. Švedas pro změnu obdržel penalizaci dvou minut a čtyřiceti sekund za pozdní příjezd do jedné z časových kontrol, což jej odsoudilo k výslednému sedmnáctému místu v cíli.

Na startu soutěže stálo 66 posádek, v cíli na Náměstí Konstituce ve Vilniusu jich bylo klasifikováno 49.