Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

OS 07 - Rally Mavro Rodo

Mavro Rodo: řecký boj o přežití

18. května 2007 • 03:00

Třetí podnik řeckého mistrovství Řecka, Ralli Mavro Rodo s centrem v Tripolisu, by se dala nazvat bojem o přežití. Z necelých čtyřiceti posádek jich do cíle dojelo patnáct, přičemž drtivá většina odpadlých se stala oběťmi úvodních rychlostních zkoušek.

Hlavní nástrahou byly brody, které stály za řadou poškozených chladičů. Tato nehoda postihla i Arise Vovose, který na Mavro Rodo od roku 1994 zvítězil už šestkrát. Chladič jeho mitsubishi dostal smrtící úder na RZ 2, po které se favorit soutěže musel odporoučet z klasifikace. Podobné trable měl i Leonidas Kirkos Junior, avšak na rozdíl od Vovose mohl pokračovat dál. Zastavila ho až v závěru soutěže poškozená převodovka.

Hned na první RZ se z výsledků vytratily lancery Manose Stefanise a Dimitrise Nassoulase – jak jinak, kvůli poškozeným chladičům. Kostase Paradissise, který stále čeká na nový Peugeot 207 S2000, vyřadil z bojů nevhodně zvolený stálý převod jeho starší „dvěstešestky“ S1600. Ze čtvrtého místa odstoupil Manolis Panagiotopoulos, který havaroval a zablokoval trať.

Na třech posledních rychlostních zkouškách, které svou délkou atakovaly dvacetikilometrovou hranici, mezi sebou o vítězství bojovali Leonidas Kirkos a Panis Hatzitsopanis. Jezdec Subaru v jednom z brodů urval nárazník, k čemuž se v závěru přidaly i problémy s motorem. Dojel však až do cíle a posbíral cenných šestnáct bodů za druhé místo. Po dvou letošních druhých místech si úřadující řecký mistr Kirkos konečně dojel pro první letošní vítězství. Díky vůbec prvnímu vítězství na Ralli Mavro Rodo bezpečně upevnil svou vedoucí pozici.