Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

OS 07 - Rally de Erechim

Erechim: Brazilská soutěž ve skákání

28. května 2007 • 04:00

Aktuální šampión Mistrovství CODASUR Roberto Sanchez vyhrál i brazilskou zastávku jihoamerického seriálu, Rally de Erechim. Ta se konala v regionu Rio Grande del Sul. Pilot Subaru Impreza skupiny A připraveného argentinským týmem Barattero zvítězil zcela suverénním způsobem, druhému Victoru Galeanovi z Paraguaye, který vyhrál klasifikaci skupiny N, nadělil více než šest minut.

Sanchez vedl soutěž od první rychlostní zkoušky a vyhrál systémem start-cíl. Zajímavější však byla bitva o druhé místo, ve které se utkali další jezdci z týmu Barattero Cristian Confetti a Raul Martinez. Confetti nakonec při jízdě pod tlakem vyletěl z trati. Martinez po prvním dnu ztrácel téměř dvě a tři čtvrtě minuty na Sancheze. Během druhého dne jej však postihly dva defekty a jezdec se propadl na čtvrté místo.

Za Sanchezem a Galeanem dojel vítěz minulého závodu Mistrovství Brazílie, Edio Fuchter. Pilot lanceru Evo IX týmu Cimed Racing si díky dobrému výsledku z Frinape přičetl v klasifikaci brazilského seriálu dalších dvacet bodů. Za ním v rámci skupiny N4 následoval Marcos Celestino (18,5 bodů) a Guilherme Spinellego (18 bodů).

Velkou atrakcí pro brazilské fanoušky byla RZ 10/13 Barbieri, kde se nachází slavný skok Salto dos Verdureiros. Titul skokana rally nakonec vybojoval Paulo Nobre, účastík terénních raidů, který při druhém průjezdu zkouškou skočil 43 metrů daleko – jen o půl metru dál, než Marcos Celestino v RZ 10. Ten je držitelem rekordu na tomto skoku, v minulosti zde dolétl až na 46 metrů.