Dnes je 2. května 2024, Svátek má Zikmund, zítra Alexej

OS 07 - South Swedish Rally

South Swedish Rally se dvěma vítězi

31. května 2007 • 06:00

Patrik Flodin, který je českému publiku znám zejména v souvislosti s loňskou Rally Bohemia, vyhrál jeden z nejprestižnějších automobilových podniků Švédska, South Swedish Rally. Mladý chráněnec Pettera Solberga si počínal zcela suverénně a v cíli jej od druhého Oskara Svedlunda dělilo téměř dvacet sekund. Flodin posbíral maximum bodů v hodnocení Zóny severní Evropy, na oslavy však neměl příliš mnoho času, neboť ihned po skončení rally odlétal na svůj další závod, kterým bude řecká Rally Acropolis.

Jako třetí dojel Bengt Abrahams, který pilotoval nejrychlejší mitsubishi skupiny N v poli. Více než padesát sekund na něj při šotolinové premiéře za volantem Peugeotu 207 S2000 ztratil Jimmy Joge. S technickými problémy se musel potýkat Mats Thorszelius. Velká časová ztráta jej předem vyřadila z bojů o přední pozice, konec v soutěži přišel na jedenácté RZ, kde se jeho vůz definitivně zastavil. Švédské soutěže se z tréninkových důvodů, avšak ve finále bez valného úspěchu, zúčastnilo také několik polských posádek. Nejhůře dopadl Tomasz Kuchar, který svou Imprezu N11 poslal do lesa (krátké video ZDE).

V rámci mezinárodní South Swedish Rally se jel také vložený podnik národního mistrovství, nesoucí název Sydrallyt. V něm na rozdíl od zónového mistrovství mohou stále bodovat vozy kategorie WRC či třídy A8. Nejrychlejší byl v národní klasifikaci Mats Jonsson s postarším Escortem WRC, který byl ve srovnání se konkurencí ze „zóny“ o více než minutu rychlejší Flodina. Za Jonssonem skončil s téměř pětiminutovou ztrátou Johan Rudengren s Lancerem Evo 6,5. Stupně vítězů uzavřel Joakim Längberg s „pětkovým myšákem“. Soutěž v průběhu přišla o jednoho z favoritů, když se na Subaru Impreza WRC bývalého šampiona v enduru Dicka Wicksella porouchaly brzdy.