www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 3. března 2021, Svátek má Kamil, zítra Stela

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

MS 07 - Acropolis Rally of Greece (PCWRC)

Vynikající pozice pro Kopeckého po sobotní etapě

3. června 2007 • 10:00

Osm rychlostních zkoušek bylo na programu sobotní etapy Akropolis rally, jejíž součástí byl i úsek nazvaný 'Agii Theodori' o výjimečné délce 48,9 kilometru. Extrémně dlouhý rychlostní test prověřil soutěžní vozy i posádky během druhé etapy hned dvakrát. Především druhý průjezd téměř padesátikilometrové erzety byl nemilosrdný hlavně k pneumatikám.

Pochopitelně náročná erzeta o mimořádné délce velmi výrazně ovlivnila průběžné pořadí Akropolis rally. Posádka Czech Rally Teamu Kopecký se však vypořádala se všemi nástrahami sobotní etapy bezchybně a Jan Kopecký s Filipem Schovánkem figurují v průběžném pořadí před závěrečnou etapou na vynikající sedmé pozici. V nedělní etapě čeká na soutěžní posádky závěrečných šest rychlostních zkoušek o celkové délce devadesáti kilometrů a vzhledem k náročným podmínkám Akropolis rally není ještě zdaleka o výsledku řecké soutěže rozhodnuto.

„Průběžná sedmá pozice je vynikající a pochopitelně jsme s naším průběžným umístěním na náročné šotolinové soutěži spokojeni. Akropolis rallye je velmi těžkou soutěží nejenom pro posádky, ale především pro soutěžní vozy a jejich pneumatiky. Dnes byl dvakrát na programu téměř padesátikilometrový test, který byl extrémně náročný. Náš vůz Škoda Fabia WRC zvládl těžké tratě velmi dobře a fungoval bez technických komplikací.“

„Během delších rychlostních zkoušek jsem byl především při druhých průjezdech kvůli velkému teplu v Řecku šetrnější k brzdové soustavě. Snažil jsem se eliminovat přehřívání brzd. Na nejdelším rychlostním testu celé soutěže docházelo k výraznému opotřebení pneumatik a s tímto faktorem se potýkaly všechny posádky. Rychlostní testy jsem jel s vědomím extrémní zátěže pro pneumatiky, a proto patřily naše pneumatiky v cíli rychlostních zkoušek mezi ty nejméně opotřebované a poškozené.“

„Na zítřejší etapu se nesmírně těším, neboť máme soutěž velmi dobře rozjetou a podařilo se nám nalézt pro Akropolis rally nejenom vhodné nastavení vozu Škoda Fabia WRC, ale i velmi dobrý rytmus,“ řekl pilot Jan Kopecký.

Akropolis rally bude zakončena diváckou rychlostní zkouškou v areálu dostihového závodiště Markopoulo Mesoganias, který byl vybudován pro Olympijské hry v Aténách v roce 2004. Start poslední rychlostní zkoušky je naplánován půl druhé odpoledne.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist