Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

OS 07 - Rallye Région Limousin

Henry v čele francouzského mistrovství

13. června 2007 • 06:00

Třetí pokračování francouzského asfaltového seriálu, Rallye Région Limusin, bylo nejúspěšnější pro Patricka Henryho s Peugeotem 307 WRC. Pilot využívající techniku týmu Bozian vyhrál na pěti z dvanácti zkoušek, vytýčených v okolí města Limoges. V cíli měl náskok dvaadvaceti sekund před druhým Davidem Salanonem, který tak těsně ztratil vedoucí pozici v průběžné klasifikaci mistrovství.

Salanon ve „velrybě“ od BSA zpočátku diktoval tempo, během první etapy vyhrál šestici měřených testů a vybudoval si skromný náskok na Henryho (+6,5 sekund) a vítěze minulého závodu v Alsace-Vosges Cuoqa (+19,5 sekundy). Toho trápily problémy s přehřívajícím se motorem, chuť si však spravil během druhého dne, když vyhrál dva ze tří testů. Bylo to však málo na pokoření jak Henryho, jenž nasadil zdrcující tempo, tak Salanona, který nestačil Henryho útok zachytit a propadl se na druhé místo. „Jsem s výsledkem nespokojený. Poslední mezi vozy WRC, to je pro mě jako být poslední v celé rally,“ postěžoval si jezdec z Ardeche.

Cíle se nedočkala Toyota Celica GT-Four Patricka Rouillarda, která od počátku vévodila klasifikaci Tropheé Michelin – na posledním úseku skončila v plamenech. Triumf tak spadl do klína Ericu Mauffeymu. Ludovic Gal, který dlouho držel druhé místo a jako jediný dokázal nešťastnému Rouillardovi sekundovat, odpadl pro poruchu kardanového hřídele svého Peugeotu 306 Maxi. Philippe Mermet představil nové Punto S2000, se kterým by se chtěl zúčastnit také vybraných asfaltových podniků IRC; v Limoges mu patřilo osmnácté místo.