Dnes je 3. května 2024, Svátek má Alexej, zítra Květoslav

OS 07 - Rallye Terre du Diois

Cuoq letos poprvé bez zlata

3. července 2007 • 05:00

Bryan Bouffier, který letos kombinuje starty v Polsku a Francii, vyhrál klasifikaci skupiny N v třetím pokračování francouzského šotolinového mistrovství, Rallye Terre du Diois. Od celkového triumfu jej dělilo pouhých šest sekund, o které byl rychlejší Arnaud Morel jedoucí s „áčkovým“ lancerem Evo IX týmu Guy Colsoul Rallysport.

Bouffier opanoval první etapu soutěže v okolí města Die. Jeho žluté mitsubishi na pneumatikách Pirelli bylo nejrychlejší na třech ze šesti rychlostních zkoušek a v průběhu dne se rozestup na druhého Morela zvětšil na 24,5 sekundy, třetí Cuoq s Peugeotem 307 WRC již ztrácel téměř čtyřicet sekund; vítěze všech letošních předchozích závodů potkaly dva defekty. Stéphane Chambon, který zkraje vedl, byl po RZ 4 na druhém místě a na Bouffiera ztrácel 0,8 sekundy. Obrátit pořadí zpět ve svůj prospěch se mu však již nepodařilo – zabránila mu v tom porucha převodovky jeho imprezy skupiny A.

O konečných výsledcích během druhého dne ve velké míře rozhodly dva průjezdy šestadvacetikilometrovým testem Croix du Justin. Bouffier zde prohrál s Morelem nejprve o devatenáct a pak ještě o dalších jedenáct sekund. Ztratil tak vedení, podle jeho slov za to z velké míry mohly ne zrovna optimálně fungující přední pneumatiky. Morel pak své prvenství ještě pojistil vítězstvím na RZ 10. Cuoq i během druhého dne prorazil pneumatiku a letos poprvé musel přenechat nejvyšší post na stupních vítězů své konkurenci.