OS 07 - O.K. Auto-ralli 2007

Sordó rozbil další citroën

9. července 2007 • 06:00

Dani Sordó si v brzké době možná otevře malou dílničku, ve které bude po nocích vyrábět náhradní karosérie na Citroëny C4 WRC. Po havárii při testech v Německu totiž jen o pár dní později zlikvidoval další vůz – a škody tentokrát rozhodně nebyly menší.

Sordó se během minulého víkendu vydal do Finska, aby si tam zvykl na specifické šotolinové tratě, které jej budou čekat již za pár týdnů při podniku Mistrovství světa. V lokální O.K. Auto-ralli si od začátku počínal poměrně suverénně, úvodní čtyři rychlostní zkoušky s přehledem vyhrál. Pak ovšem přišel desetikilometrový test Kymen Metallipalvelu a Sordův čtyřicetisekundový náskok se rozplynul v sérii kotrmelců.

Do čela se tak posunul Ari Vihavainen, jenž startoval s Fordem Focus WRC 01 po Januzsi Kuligovi. Vyhrál RZ 8 a 9, které zakončovaly šestý podnik letošního mistrovství Finska. Celkové vítězství nakonec uhájil o nepatrnou jednu desetinu před druhým Jarim Ketomaa, startujícím s produkčním mitsubishi. Celkově čtvrtý dojel Jarmo Mikkonen, jenž poprvé ukázal svou novou zbraň – Peugeot 206 WRC 2003.

O.K. Auto-ralli se nesla zcela v režii domácích jezdců; Finové obsadili prvních dvacet šest míst. Teprve za nimi dojel Rus Radik Shaymiev s Peugeotem 207 S2000. O čtyři místa níže skončil Mario Vinciguerrę s Toyotou Corollou WRC, jako úplně poslední dojela Natalie Barratt s produkčním Subaru.