Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

OS 07 - Beta Rally Oltrepo

Peugeoty vládnou italským asfaltům

26. července 2007 • 03:00

Necelých sto čtyřicet posádek se postavilo na start šestého dílu italského asfaltového mistrovství, Beta Rally Oltrepo s centrem v Salice Terme. Největší hvězdou po právu obdrževší startovní číslo 1 byl někdejší účastník mistrovství světa Gigi Galli, který se spolujezdcem Giovannim Bernacchinim usedl do Fordu Focus WRC02 týmu z Errepi Racing. Vedle něj se ve startovní listině objevilo dalších devět vozů specifikace WRC.

Prvním vedoucím jezdcem se stal Felice Re, který s fabií udržovanou belgickým týmem First vyhrál úvodní prolog v Castellettu di Branduzzo. Pak jej ale na čele vystřídali Matteo Musti (Peugeot 206 WRC) a zejména průběžný leader celého šampionátu Marco Silva (novější 307 WRC). Ten měl zaděláno na celkové vítězství, na RZ 5 však obdržel desetisekundovou penalizaci za předčasný start a musel se spokojit se stříbrem.

Gigi Galli začal na prologu devátým časem, trápil jej zadní diferenciál. Poté i se starším fordem dokázal zajet několik rychlých časů, jeho výkony však byly hodně nevyvážené. Konec přišel na sedmé rychlostní zkoušce, kde populární Ital prorazil hned dvě pneumatiky. Podobně skončil i Michele Grergis ve „dvěstěšestce“, kvůli poruše převodovky odpadl také Re. Největší letošní Silvův soupeř Robereto Botta poprvé představil „velrybu“, mnoho štěstí mu však nová technika nepřinesla – Botta vylétl z trati, poškodil zavěšení a přišel o možné body; v průběžné klasifikaci seriálu jej na druhém místě vystřídal Devid Oldratti.