Dnes je 26. dubna 2024, Svátek má Oto, zítra Jaroslav

OS 07 - Vida Rally

Bulharská naděje začíná úřadovat

27. července 2007 • 08:00

Dimitar Iliev si odnesl už jedenácté vítězství v bulharském mistrovství v řadě, když o minulém víkendu vyhrál obnovenou Vida Rally. Pilot ze Sofie vyhrál šest z osmi rychlostních zkoušek, zbývající dvě vyhrál Plamen Staykov, který dojel druhý a zaostal za Ilievem o jedenapadesát sekund. O Stajkovi se hovoří jako o nové naději bulharského rallysportu a výsledek jeho prvního startu za volantem Fiatu Punto S1600 dává tomuto názoru zapravdu, byť se na startu neobjevila řada příslušníku širší špičky jako Donchev, Kozlekov či dlouhodobě absentující Tanev.

Vida Rally sice letos měla ve svém názvu pořadové číslo dvacet, její historie však sahá až do sedmdesátých let – v tomto roce se jela poprvé od roku 1989. Centrum soutěže se nachází v historickém městě Vidin ležícím na Dunaji v samotném severozápadním cípu Bulharska.

V pátek se v tomto osmašedesátitisícovém městě uskutečnil první průjezd uměle vybudovanou speciálkou, který ovládl Iliev, největší papírový soupeř Jasen Popov zaostal o jednu desetinu. V sobotu se Popov propadl za Staykova a hned na další rychlostní zkoušce vylétl z trati; jeho „devítka“ nepobrala nerovnost asfaltu a Popov ztratil dlouhých jedenáct minut. V cíli mu patřilo šestnácté – poslední – místo.