Dnes je 26. dubna 2024, Svátek má Oto, zítra Jaroslav

OS 07 - Rally Región Junín Copa Pilsen Callao Codasur

Fuchs Sierlecki ovládl peruánské mistrovství

14. srpna 2007 • 05:00

Nicolas Fuchs Sierlecki jedoucí s Mitsubishi Lancer Evo IX vyhrál Rally Región Junín, pátý díl jihoamerického seriálu Codasur, hostujícího tentokrát v peruánském Concepciónu. Fuchs Sierlecki se také dostal do čela klasifikace peruánského mistrovství, kde vyhrál již tři z celkem sedmi dosud odjetých soutěží. Zbylé čtyři vyhrál Ernesto „Neto“ Jochamovitz, šéf týmu Neto Motorsport, připravujícího také vůz Fuchse Sierleckiho, trojnásobný mistr Peru v rally a pětinásobný mistr země v okruhové Formuli 3 v jedné osobě.

Z osmačtyřiceti odstartovaných posádek dojelo po absolvování 170 šotolinových kilometrů do cíle dvacet devět soutěžních dvojic. Rychlostní zkoušky se nacházely na obou březích řeky Rio Mantaro, kde se koncem května konala jiná soutěž pořádaná organizací Automovil Club de Huancayo, Rally Pre Sudamericano. Tehdy rovněž vyhrál Nicolas Fuchs Sierleckiego. Místní rychlostní zkoušky tomuto pětadvacetiletému jezdci evidentně svědčí, o čemž svědčí i konečný výsledek zatím poslední pro Peruánce „zimní“ soutěže. Během první etapy musel odstoupit doposud třetí muž klasifikace peruánského mistrovství, Raúl Orlandini. Jeho Mitsubishi Lancer Evo VII zastavila porouchaná převodovka.

Pravděpodobně nejznámější peruánský jezdec Ramon Ferreyros, který v sousedním Chile reprezentuje Team Hyundai s dvoudveřovým modelem Coupé, si alespoň prohlédl trať domácí soutěže. Pilot, který v roce 2002 obsadil celkové třetí místo v seriálu PCWRC, si rychlostní zkoušky projel terénním Hyundai Santa Fe.