Dnes je 1. května 2024, Svátek má Svátek práce, zítra Zikmund

OS 07 - Raliul Tara Barsei Seat

Girtofan ovládl Brašov

31. srpna 2007 • 07:00

Dan Girtofan, mistr Rumunska z roku 2004 roku, si odnesl své druhé vítězství v letošní sezoně rumunského mistrovství, když vyhrál srpnovou Raliul Tara Barsei s centrem v Brašově. Girtofan triumf vydřel až na poslední zkoušce, kde definitivně porazil Itala Marca Tempestiniho.

Během páteční etapy se odehrály pouze dvě rychlostní zkoušky, na kterých se do čela dostal Constantin Aur, jehož následovali Tempestini (+1,6) a Girtofan (+9,8). Průběžný vedoucí muž letošního mistrovství Bogdan Marisca přišel o brzdy a do druhého dne nastupoval ze šestnáctého místa s „lákavou“ vidinou stíhací jízdy eliminující ztrátu 1,5 minuty.

Sobotní den se nesl v duchu tropických teplot okolo 37°C. O první zásadní změnu v pořadí se zasadil Aur, který na nejdelší zkoušce urval kolo svého mitsubishi a musel vzdát. Do čela se tak posunul Tempestini, který se i přes přehřívající se motor dokázal Girtofanovi vzdálit na 7,1 sekundy. Závěr však obstarávala v prvním průjezdu Hurtovi osudná zkouška Szuta. A i tentokrát si našla svou oběť - Tempestini ohnul pravé přední rameno, ztratil dvacet sekund a prohrál si tak celou soutěž.

Mihai Leu dlouho hájil třetí místo, na RZ 7 však vyletěl z trati a domů jel bez bodů. Bronz tak nakonec připadl Mariscovi, který tak skončil hned za „Tempestou“; díky tomuto výsledku se jejich vzájemný bodový rozdíl na čele průběžné klasifikace zmenšil jen minimálně.