Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

OS 07 - Rallye Príncipe de Asturias

García Ojeda ovládl španělskou generálku na IRC

12. září 2007 • 09:00

Aktuální vedoucí muž seriálů ME a IRC, Enrique García Ojeda, ovládl 44. ročník domácí soutěže Rallye Príncipe de Asturias. Ta má tradiční centrum v Objedu a příští rok se pojede jako součást IRC. Španěl vyhrál dvanáct z celkově patnácti „erzet“. Na třetím místě dojel Sergio Vallejo, který se tak dostal se svým „gétéčkem“ od Porsche na vedoucí pozici ve španělském asfaltovém mistrovství.

Startovní číslo 1 dostal Dani Solá, který si dočasně odskočil z hondy třídy R3 do Peugeotu 207 S2000. Svou rychlost ukázal na první vložce, když na Ojedu ztratil pouze 1,2 sekundy. Na další RZ, devětadvacetikilometrovém testu Pajomal-Carbayin-La Rasa, ale havaroval a urval levé zadní kolo peugeotu z dílny italského týmu Twister Corse. Solá sice dojel do cíle zkoušky, na přejezdu však narazil na policii, která mu zabránila v další jízdě po třech kolech. Smůlu měl i další z favoritů Miguel Fuster, který na stejné vložce rovněž havaroval; odstoupil z pátého místa.

Čest fiatů tak musel hájit Marcelino Hevia, jedoucí v barvách španělského importérského týmu italské automobilky. Marcelino dlouho držel druhé místo před svým jmenovcem Albertem na volkswagenu, po předposlední zkoušce se však pořadí změnilo – u modrobílého punta odešel posilovač řízení a spolu s tím skončila i jeho účast v závodě. Alberto Hevia si tak i přes problémy s brzdami dojel pro stříbro.

Produkční vozy zůstaly daleko vzadu. Nejrychlejší z nich řídil Sergio Lopez Fombona, který na vítězného Ojedu ztratil téměř devět minut. Dlouho se vepředu držel Yeray Lemes v lanceru Evo IX, který však musel odstoupit po RZ 12 kvůli poruše převodovky.

Španělský asfaltový šampionát nyní míří do svého finále, které bude velice dramatické. Tři průběžně nejrychlejší jezdce totiž dělí pouhé dva body. Jak dopadne finále Fiat-VW-Porsche však naznačí teprve Rallye Villa de Llanes, která se pojede 22. a 23. září.