Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

OS 07 - Rally Colorado

Drama do posledního závodu i v Americe

27. září 2007 • 05:00

Ken Block během minulého víkendu získal své první vítězství od lednové 100 Acre Wood Rally. Tentokrát vyhrál na rychlých zkouškách Rally Colorado, sedmého dílu seriálu Rally America, a dotáhl se na týmového kolegu Travise Pastranu – oba mají po 113 bodech. Jen jeden bod za nimi je Australan Andrew Pinker, což znamená, že bitva o titul na posledním podniku letošní sezony bude ještě hodně dramatická.

První den zavedl posádky na šotolinové úseky ve vysoko položených Skalistých horách. Block si v průběhu etapy vybudoval téměř půlminutový náskok před druhým Tannerem Foustem. Ten ale měl defekt a stěžoval si na motor, který nepodával plný výkon; řídil imprezu N12B týmu SYMS. Travis Pastrana vyletěl na RZ 7 daleko z trati a udělal defekt, i přesto se udržel mezi nejrychlejšími třemi.

V neděli se na posádky snesl déšť, který zásadně změnil charakter rychlostních zkoušek. Z bezpečnostních důvodů byly nakonec zrušeny poslední tři testy. Druhou zkrácenou etapu ovládl Foust, z Blockova náskoku však ukrojil jen tři sekundy. Loňský vítěz Colorado Rally Pastrana nakonec udržel třetí místo, byť na něj dorážel colorádský debutant a druhý jezdec týmu SYMS Andrew Pinker.

„Své vítězství věnuji Colinu McRae,“ řekl v cíli v Steamboat Springs vítěz Ken Block. „Byli jsme dobří přátelé, bavilo mě být v jeho společnosti nebo stát proti němu na startovní čáře. Colin byl a vždycky bude mým největším vzorem.“