Dnes je 27. dubna 2024, Svátek má Jaroslav, zítra Vlastislav

OS 07 - ARBÖ Rallye Steiermark

Mundl mistrem Rakouska - srovnal Witmanna

16. října 2007 • 06:00

Raimund Baumschlager vyrovnal historický 27 let starý rekord Franze Wittmanna, když popáté v řadě získal titul rakouského mistra. Pro „Mundla“ se jedná celkově již o šestý primát, ani to však není konec přepisování historických záznamů – podobně jako Witmann vyhrál rodák z Rosenau již posedmé a popáté v řadě ARBÖ Rallye Steiermark, konanou v okolí Admontu.

Baumschlager, kterému před soutěží k zisku titulu chyběly pouhé čtyři body, byl nejrychlejší na polovině z celkových čtrnácti měřených testů. V pátek vyhrál všechny čtyři úseky, na kterých druhému Andreasi Waldherrovi, pro něhož to byla před přesednutím do pola S2000 jedna z posledních soutěží za volantem kitového golfu, nadělil 37 sekund. Následující den se čtyřmi dílčími vítězstvími blýskl Kris Rosenberger, Baumschlager a Waldherr si připsali po třech vyhraných „erzetách“.

Nejrychlejším „ekovozem“ se stal plynový VW Golf Kit Car CNG vedený Hannesem Danzingerem. Beppo Harrach, který zpočátku jako jediný držel krok Baumschlagerem, na RZ 5 těžce havaroval a jediný exemplář „devítky“ na plyn poslal na přímou cestu do šrotu. Posádka naštěstí zůstala nezraněna.

Štýrská soutěž byla poprvé zařazena také do mistrovství Chorvatska. Zahraniční soutěž v kalendáři chorvatských rally zastoupila odvolanou soutěž, jež se měla konat v Opatii. Nejlépe ohodnocenou posádkou v rámci chorvatské klasifikace se stal s chorvatskou licencí jedoucí Rakušan Georg Reitsberger, který jel s lancerem sedmé evoluce ve skupině A.