Dnes je 6. května 2024, Svátek má Radoslav, zítra Stanislav

OS 07 - Rally Costa Smeralda

Basso na Sardinii potvrdil zónové vítězství

19. října 2007 • 11:00

Piero Longhi poprvé v životě vyhrál šotolinovou klasiku, Rally Costa Smeralda s centrem v Porto Cervu na Sardinii. Jedenačtyřicetiletý pilot své prvenství věnoval tragicky zahynulému Colinu McRae: „S Colinem jsem se znal a byl to v mnoha směrech výjimečný člověk. Byl oblíbencem, ze kterého je teď legenda…“

Počátek rally nejlépe sedl Paolu Andreuccimu, který vyhrál pět z prvních sedmi testů. Během třetí sekce se ale na jeho mitsubishi vyskytly problémy s diferenciálem a do čela se tak po RZ 8 i přes defekt, který jej potkal na předchozí vložce, posunul Giandomenico Basso na fiatu. Poté ale přišlo minutové zdržení v servisu a propad za Longhiho a Rossettiho. Basso už byl v té době jediným pilotem týmu Abarth, který zůstal ve hře. Druhé auto pilotované Antonem Alénem totiž skončilo s urvaným kolem v poslední zatáčce RZ 3.

V sobotu se rally přesunula na dvojici úseků v provincii Nuoro. Andreucci vyhrál všechny vložky, přesto celkově vyhrál Longhi, který naopak nevyhrál zkoušku jedinou. Na druhém místě skončil Rossetti, jenž na jezdce se subaru ztratil 26 sekund. Stupně vítězů uzavřel Basso, který má již jasný titul italského mistra, teprve na Sardinii však definitivně potvrdil těsné konečné prvenství v Zóně jihozápadní Evropy. Šampiónem samostatné klasifikace italských šotolinových soutěží se stal jedenadvacetiletý Simone Campedelli.

Italský šampionát zakončí listopadová Rally di Como, kde se rozhodne mistrovství značek. V něm aktuálně vede Fiat (74 bodů) před Mitsubishi (70), Peugeotem (68) a Subaru (54).