Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

ME+IRC 07 - Rallye Antibes (ME)

Simon Jean-Joseph "dočasným" mistrem Evropy

22. října 2007 • 02:00

Simon Jean-Joseph s továrním Citroënem C2 S1600 se díky druhému místu na Rallye d'Antibes stal papírovým mistrem Evropy. Ještě jej však může předstihnout ve Francii vítězný Travaglia, kterému může odvolací tribunál FIA přiřknout zpět 11 bodů odebraných za vyloučení při Rally ELPA.

Poslední podnik letošního evropského šampionátu měl slibovat napínavou podívanou, nakonec se však stal víceméně velkou nudou. Dopomohla tomu i nepříliš kvalitně obsazená startovní listina, ze které nakonec ještě před samotným startem vypadly obě české posádky.

Renato Travaglia opět přivezt Fiat Grande Punto S2000 od italské stáje Trico Motorsport a od úvodních metrů nenechal nikoho ka pochybách, kdo bude na náročných horských cestách na sever od letoviska Nice kralovat. Po celou soutěž nenašel žádného soupeře a bezpečně zvítězil.

Hned na druhém testu skončil kvůli technickým problémům jeden ze žhavých kandidátů na evropský titul, Bulhar Dimitar Iliev. Nikým neohrožován si tak pro stříbrnou příčku v rámci Rallye d'Antibes dojel tovární jezdec Citroënu Sport Simon Jean-Joseph, který díky tomu vybojoval prozatimní titul mistra Evropy.

Teprve o třetí místo sváděli souboj piloti Fiatů Grande Punto S2000 Volkan Isik a Michal Solowow. Po celou dobu soutěže měl více či méně navrch turecký pilot, který tak třetím místem vybojoval po vítězné ELPĚ další vynikající výsledek.

Za čtvrtým polským podnikatelem Solowowem dojel v letošní sezóně jinak hodně nevýrazný místní pilot Philippe Mermet, ještě o místo hůře pak skončil bulharský host Krum Donchev, který dal svým výkonem zapomenout na loňskou stříbrnou příčku.

A to je vše, z 'Evropanů' se již v Antibes nikdo další neobjevil. Do první desítky se tak kromě domácích Vosa'hla a Mathieu Biasiona dostali i Belgičan Bruyneel a Ital Ruggeri.