Dnes je 3. května 2024, Svátek má Alexej, zítra Květoslav

OS 07 - Nyirád Rallye

Benik potřetí čabajkovým králem

24. října 2007 • 10:00

Balázs Benik se stal nejrychlejším mužem Nyirád Rallye a po pátém vítězství v letošní sezoně (zároveň čtvrtým v řadě) si jeden závod před koncem letošního mistrovství Maďarska zajistil svůj již třetí titul. Předchozí dva vybojoval pilot z Csömöru v letech 2004 a 2006.

Průběžně druhý muž a největší Benikův rival Tamás Turi se tentokrát na startu neukázal. Severočeský tým Juka Motorsport totiž nestihl opravit fabii po obrovské ráně, která se Turimu „povedla“ na minulém závodě v Pésci. Benik začal nejrychlejším časem na pátečním prologu, v sobotu se pak rozjel jako lokomotiva a soupeřům daroval akorát vítězství na posledním z osmi pátečních testů, superspeciálce na autodromu v Nyirádu - na pětikilometrové vložce vyhrál György „Asi“ Aschenbrenner s „áčkovým“ lancerem. Před nedělní etapou vedl Benik o slušných 63 sekundy před Nobertem Herczigem.

V neděli na posádky čekaly dvě sekce se třemi rychlostními zkouškami. Vítězství si na nich rozdělili Aschenbrenner (2), Frigyes Turan (2), Benik a Herczig. Csaba Spitzmüller se dostal před Istvana Eléka po RZ 9 a podruhé v řadě vyhrál hodnocení skupiny N.