Dnes je 16. dubna 2024, Svátek má Irena, zítra Rudolf

OS 07 - Raliul Iaşului Tester

Rumunské zvraty a premiéra S2000

25. října 2007 • 10:00

Vítězství v poslední soutěži sezony určilo letošního mistra Rumunska. V Iasi vyhrál Dan Girtofan a díky dvěma předchozím triumfům přeskočil doposud vedoucího Bogdana Mariscu. Devětatřicetiletý pilot z Brašova tak slaví druhý titul v celkové klasifikaci – ten první vybojoval v roce 2003 za volantem Seatu Cordoba WRC, předtím byl dvakrát mistrem skupiny N.

Motorhome Napoca Rally Team se před soutěží těšil na úspěšné zakončení sezony – Mariscovi k titulu stačilo dojet v Raliul Iasului „Tester“ na čtvrtém místě. To Marco Tempestini, který již byl ze hry o titul venku, se rozhodl zaexperimentovat a nechal si italským týmem Friul Motor přivézt Peugeot 207 S2000. Do jeho tradiční imprezy N12 tentokrát usednul Victor Baldescu z týmu Autosolution. Atrakcí byl start finského pilota Jarkka Miettinena v Mitsubishi Lancer Evo 6.5 skupiny A.

Fin měl zpočátku potíže s motorem, přesto vyhrál první vložku. Girtofan vyhrál poslední test dne, speciálku Iulius Mall v ulicích Iasi, pak ale vjel příliš brzy do servisu a obdržel minutovou penalizaci. Hned na začátku druhé etapy odstoupil Miettinen. Zato Marco Tempestini si začal s peugeotem čím dál víc rozumět, což dal všem najevo vítězstvím na RZ 4. Zbylých devět vložek ale už suverénně ovládl Girtofan, který nakonec sice těsně, ale přece dokázal vymazat minutovou ztrátu z pátku. Aspirant na titul Bogdan Marisca na RZ 6 poškodil levé zadní kolo, na další vložce své „mitsu“ definitivně odstavil a o čtyři body tak prohrál prvenství v sezoně.