Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

OS 07 - Critérium des Cévennes

Henry navázal na triumf svého otce

6. listopadu 2007 • 08:00

Dvaatřicet let po úspěchu svého otce Jacquese Henryho vyhrál i syn Patrick asfaltovou soutěž Critérium des Cévennes, která se letos jela už popadesáté. Druhé letošní vítězství vyšvihlo pilota modré „třistasedmičky“ do čela průběžné klasifikace francouzského asfaltového mistrovství, v jehož kalendáři již pro letošek zbývá pouze listopadová Rallye du Var.

Z dvanácti rychlostních zkoušek vyhrál devět Henry, na zbylých třech byl nejrychlejší již korunovaný šampion francouzských šotolin pro rok 2007 Jean-Marie Cuoq. Bronzový stupeň vybojoval Pascal Enjolras v Peugeotu 207 S2000 italského týmu Twister Corse. Francouz přitom jel svou teprve třetí rally v letošním roce. Na dalším místě skončil Olivier Marty, jenž zůstal i tentokrát věrný týmu Automeca, „downgradoval“ však z Fiatu Punto S2000 na Renault Clio S1600.

Dosavadní leader mistrovství David Salanon své působení tentokrát ukončil své působení na první páteční vložce, pětadvacetikilometrovém testu Roquedur - Avéze. Stříbrná „velryba“ se ve sjezdu dostala pod úroveň trati a posádka ji vlastními silami nedokázala dostat zpátky. V předposledním dílu seriálu Tropheé Michelin triumfoval Pascal Enjolras, když jeho největší konkurenti odpadli - Toyota Celica GT-Four Patricka Rouillarda zůstala stát porouchaná na trati RZ 4, Eric Mauffrey urval kolo na devíté zkoušce urval kolo na svém „Maxíkovi“ a během pouhých dvou závodů se tak v celkové klasifikaci mistrovství propadl z prvního až na čtvrté místo.

[F46]

Alex Bengué, který na této soutěži měl debutovat za volantem porsche po Francoisi Delecourovi, se neobjevil ani na přejímkách a premiéra se odkládá na Rallye du Var. Třicet let od prvního startu v Critérium oslavil velezkušený navigátor Denis Giraude. Ten tehdy startoval v Simce 1000, nyní jej diváci mohli vidět v Peugeotu 106. Na sedadlo spolujezdce rovněž usedl Ludovic Paturet, mechanik Marcuse Grönholma v týmu BP-Ford.