www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2020, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

OS 08 - Rally Jermak

Rusové zbrojí na další boje v rally

24. ledna 2008 • 05:00

Ve stejném termínu, kdy si bude nová Impreza STi odbývat svou premiéru na Rallye Monte Carlo, se aktuální subaru objeví i na východní frontě. Na Rally Jermak, prvním podniku letošního ruského mistrovství, je představí Sergej Uspenskij. V dílnách jeho firmy Uspenskij Rally Tecnica nový exemplář vznikl.

Jeho týmový kolega Jevgenij Vertunov, účastník PC WRC a úřadující ruský mistr, na sněhovou soutěž vyrazí ještě se starším modelem N12, stejně jako aktuální vicemistr Jevgenij Novikov. Tým E-Art, jehož barvy talentovaný sedmnáctiletý mladík hájí, má pro podniky PC WRC v britském Prodrivu již zamluvenou novou „en-čtnáctku“, na ruské podniky však má i nadále zálohu v podobě osvědčeného Mitsubishi Lancer Evo IX.

Novikova letos čeká opravdu nabitý program, jeho největším problémem je momentálně hned trojitá kolize ruského šampionátu s PC WRC. Kromě těchto seriálů by mladík rád absolvoval i některé z národních asfaltových mistrovství v západní Evropě. Které to bude, zatím není jasné, rozhodujícím faktorem bude konkurence, která má být co nejtěžší.

Rally Jermak odstartuje tento pátek, na seznamu přihlášených je celkem 41 posádek, více než polovina z nich disponuje vozy třídy N4. Pořadatelé nachystali celkem třináct rychlostních zkoušek o celkové délce 165 kilometrů, ta nejdelší měří více než 27 kilometrů. Všechny testy jsou aktuálně pokryty silnou vrstvou sněhu.

Další informace k Rally Jermak naleznete ZDE.

-hof- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist