Dnes je 5. května 2024, Svátek má Klaudie, zítra Radoslav

OS 08 - Qatar International Rally

První vítězství Imprezy N14 přišlo v Kataru

29. ledna 2008 • 08:00

Nasser Al-Attiyah už pošesté v řadě vyhrál Qatar International Rally a ujal se tak vedení v klasifikaci letošního mistrovství Blízkého Východu. Někdejší mistr světa PC WRC poprvé představil novou Impreza STi N14, se kterou vyhrál celkem jedenáct z šestnácti rychlostních zkoušek. Celkově druhého Misfera Al-Marriho porazil o více než tři minuty, jako třetí skončil místní jezdec Khalifa Al-Attiyah.

Druhou „en-čtrnáctku“ měl představit i Nizar Al-Shanfari, leč nakonec na šotolinové vložky v katarské poušti vyrazil se starší specifikací N12. Ahmed Al-Sabban ze Saudské Arábie přivezl Toyotu Corollu S2000, se kterou se až do defektu na RZ 7 držel v první desítce; po nabrané čtrnáctiminutové ztrátě ale odevzdal výkaz a cíl první etapy nespatřil.

Druhý den byl ve znamení útoku Misfera Al-Marriho. Ten vyhrál celem tři vložky a posunul se na druhé místo, pomohl mu i defekt Khalify Al-Attiyha způsobující tříminutovou ztrátu. Kalifa pak prorazil ještě jednu gumu a přišel i o třetí místo, které si však po těsném souboji se Salahem bin Eidanem vzal těsně před cílem zpět. Cíl soutěže neviděl po první etapě celkově čtvrtý Amjad Farrah; u jeho lanceru se porouchala převodovka. Ahmed Al-Sabban se nakonec díky SupeRally vrátil do soutěže a dokončil na 16. místě z celkem 19 dojetých posádek.

„První ostrá zkouška našeho nového vozu dopadla výborně,“ řekl v cíli vítěz Nasser Al-Attiyah. „S novou imprezou jsem velice spokojen. Auto je silnější a řídí se lépe, než předchozí model, přestože je o něco těžší. Musel jsem jet s vozem opatrněji, protože jsme zatím nedostali k dispozici dostatek náhradních dílů.“