Dnes je 7. května 2024, Svátek má Stanislav, zítra Den vítězství

OS 08 - Peurunkaralli

Salo po Peurunkaralli bezpečně v čele finského mistrovství

21. února 2008 • 07:00

Peurunkaralli, druhý díl finského mistrovství s centrem v Laukaa, se podruhé v řadě stala kořistí Juhy Sala. Reprezentant finského Ralliartu tak potvrdil svůj úspěch z Arctic Lapland Rally a momentálně jasně vede jak v celkovém pořadí svého domácího mistrovství, tak v klasifikaci skupiny N; jeho náskok před druhým v pořadí - týmovým kolegou Kostim Katajamäkim - nyní činí devět bodů.

Subaru Dealer Team Finland si na Peurunkaralli odbyl premiéru své nové Imprezy STi 2008. Ta pochází z dílen Tommi Mäkinen Racing a letos s ní bude jezdit aktuálně druhý muž letošního PC WRC, Jari Ketomaa. Leč v okolí Laukaa si toho nový vůz moc neužil. Podobně jako loni totiž Ketomaa skončil už na druhé vložce z osmi; loni jej zradilo turbo, letos byla na vině jezdecká chyba.

Hlavní útok Sala přišel na RZ 2, kdy začala jeho série čtyř vyhraných zkoušek v řadě. Pomaleji se rozjížděl Janne Tuohino, jedoucí stejně jako na Laplandu na Impreze WRC vypůjčené z Maďarska. Někdejší jezdec Škody Motosport po RZ 4 přeskočil Ariho Vihavainena, pak ještě vyhrál předposlední test a spolu s vítězstvím ve skupině A si připsal i celkové druhé místo. Velice těsně skončil souboj o třetí místo; Kostimu Katajamäkimu nakonec k sesazení Martino Rantanena z bronzového stupně chybělo 1,1 sekundy.