Dnes je 26. dubna 2024, Svátek má Oto, zítra Jaroslav

OS 08 - Rali da Camacha

Rali da Camacha otevřela mistrovství Madeiry

21. března 2008 • 10:00

Nová sezóna odstartovala patnáctého března také na Madeiře, kde posádky čekalo osm rychlostních zkoušek devatenáctého ročníku Rali da Chamacha. Do soutěže se přihlásilo pouhých osmadvacet posádek, mezi nimi byli jasní dva favorité disponující shodnou technikou, s níž oba dva zároveň debutovali. Jak Vitor Sá, tak Alexandre Camacho přezbrojili pro novou sezonu na Peugeoty 207 S2000.

Dle očekávání se o zbylá místa na bedně měla poprat především skupinka čtyř jezdců disponujících vozy S1600 doplněná o tři produkční lancery deváté evoluce. Z těchto jezdců se největší šance dávaly Filipu Freitasovi vybavenému Renaultem Clio S1600 a Joao Magalhaesovi s produkčním mitsubishi.

Překrásný ostrov Madeira je známý neustále se měnícím počasím a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Částečně se tak jelo na suchu, částečně na vlhké trati a místy v mlze. Nicméně ve výsledcích se mnoho zajímavého nedělo. Stylem start cíl vyhrál Alexandre Chamacho, který zvítězil ve všech testech, jen jedinkrát protnul cílovou fotobuňku ve stejném čase jako jeho největší rival, zkušený Vitor Sá. Chamacho tak navázal na skvělé výkony za volantem staršího Peugeotu 206 S1600 a dá se očekávat, že na domácím podniku mistrovství Evropy a IRC zle potrápí zahraniční konkurenci.

Vitor Sá se tentokrát musel spokojit s druhým místem, když ho v cíli od vítězství dělilo pětadvacet vteřin. Uvidíme, jak se mu bude dařit ve zbytku sezony v souboji se svým mladším rivalem. Nejrychlejší pilot zbytku startovního pole Filipe Freitas dorazil do cíle všech zkoušek hned za dvojicí silnějších peugeotů a stejnou příčku bezpečně obsadil i v absolutním pořadí, na druhé místo ztrácel minutu. Na čtvrtém místě dokončil rally Miguel Nunes s Peugeotem S1600 a pátá příčka zbyla na Joao Magalhaese, který byl zároveň nejrychlejším jezdcem s produkčním vozem. Příštím podnikem ostrovního mistrovství je Rali Porto Santo Line, která se koná ve dnech 4.-5. dubna.