Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

OS 08 - Rally di San Marino

San Marino i nadále patří Longhimu

2. dubna 2008 • 06:00

Vítěz předčasně ukončené Rally del Ciocco Piero Longhi vyhrál i druhý díl italského mistrovství, šotolinovou Rally di San Marino. Jezdec z Piemontu vyhrál v klasické soutěži už počtvrté v řadě, celkový počet jeho vítězství v San Marinu se prozatím zastavil na pěti.

Longhi vyhrál celkem devět z patnácti rychlostních zkoušek, které měly zcela rozdílný charakter, když první den pršelo a druhý se už jelo za sucha. Celkově druhý Luca Rossetti (Peugeot 207 S2000) byl nejrychlejší na pěti testech. Poslední zbývající zkouška se stala kořistí finskéo hosta Pasiho Hagströma, který v Itálii testoval novou Imprezu STi 2008. V cíli soutěže v Citta di San Marino byl hodnocen jako čtvrtý, více než minutu a půl za celkově třetím Lucou Cantamessou na mitsubishi. Ten se ve druhé etapě potýkal s problémy palivového systému, přesto udržel celkový bronz.

Druhá soutěž italského mistrovstí dopadla pro tovární tým Abarth ještě hůře, než zahajovací Ciocco; Andrea Navarra se trápil s porouchanou převodovkou, když mu odešla jednička. Po delší výměně skříně v servisu ale přišla penalizace za maximální patnáctiminutové zpoždění, dalším zářezem v protrápené rally byl ještě defekt na RZ 13. Stájový kolega Renato Travaglia se po startu držel na třetím místě, už v polovině první etapy ale musel odstoupit kvůli porouchanému olejovému čerpadlu.