Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

OS 08 - Olympiako Rally

Aris Vovos opět ve formě

3. dubna 2008 • 07:00

Aris Vovos, který nedávno ohlásil start na světové Rally Acropolis s Fordem Focus WRC týmu Munchi’s, vede po vítězství na Olympicko Rally klasifikaci řeckého šampionátu. Vovos do šotolinové rally s centrem v Pygrosu nastoupil s Mitsubishi Lancer Evo IX z italského Ralliartu, který jej dovedl do cíle dovezl v nejrychlejším čase; jako druhý dojel se sedmadvacetisekundovou ztrátou Panos Hatzitsopanis.

Na start zahajovacího podniku mistrovství Řecka se postavilo celkem šedesát posádek, osmnáct z nich disponovalo vozy třídy N4. Pořadatelé vytýčili trať na čtyřech úsecích v západním Řecku. Vovos, který se představil v barvách nového sponzora Costa Coffee, vedl od prvního testu až do cíle a celkem vyhrál čtyři vložky. Panos Hatzitsopanis s nově postavenou Imprezou N12 vyhrál tři rychlostní zkoušky a během soutěže byl prakticky jediným, kdo na Vovose vyvíjel soustavný tlak.

Zbývající stupeň vítězů obsadil Dimitris Nassoulas v loňském Lanceru Evo IX po Marku Higginsovi. Úřadující mistr Řecka Leonidas Kirkos měl technické potíže se svou „devítkou“ a nakonec se musel spokojit s pátým místem. „Jsem velice rád, že jsem zde vyhrál, protože tím ze mě definitivně opadl stres, ve kterém jsem byl po mojí vážné havárii na Rally Palladio na konci loňského roku,“ řekl v cíli Aris Vovos. „Měli jsme dobré tempo a ukázali jsme, že jsme neztratili nic z naší rychlosti. Největší tlak jsme vyvinuli v první sekci, v té druhé jsme už jeli trochu volněji. Teď se začneme připravovat na druhá díl seriálu, Rally Fthiotidas.“