Dnes je 2. května 2024, Svátek má Zikmund, zítra Alexej

OS 08 - Rally Corredor de los Lagos

Villagra vyhrál promrzlou Rally de Bariloche

17. dubna 2008 • 06:00

Federico Villagra vyhrál v regionu San Carlos de Bariloche druhý díl mistrovství Argentiny, Rally Corredor de los Lagos. Sníh a mráz na horských cestách Patagonie značně ztížily podmínky, „El Coyote“ si s nimi však poradil, stejně jako i celkově třetí kolega z týmu VRS Luciano Bernardi a mezi oba piloty vklíněný Nicolas Madero; ten se před Brernardiho dostal až v samém závěru.

Během prvního dne Villagra vyhrál čtyři ze šesti testů a vybudoval si čtvrtminutový náskok nad Narcisem Ligatem. Už první test byl konečnou pro Roberta Sanchéze, který havaroval s novou Imprezou STI 2008 z dílen bratrů Baratterových. Naopak na poslední vložce dne odstoupil Alejandro Cancio z Tango Rally Teamu, kterému se na jeho lanceru odporoučel motor.

Ztráta Nicolase Madera po prvním dni činila téměř minutu, po noční pauze se ale jezdec nadechl k útoku a pořádně zatáhl. Vyhrál bez výjimky všechny vložky druhého dne a z pátého místa se tak posunul až na konečné druhé, když o těsně 3,3 porazil Bernardiho. Marcos Legato nejprve vyletěl z trati, což mu přivodilo dvojitý defekt, na předposledním testu ale vyletěl ven znova a tentokrát již nadobro. Nejlepším pilotem jedoucím s novým subaru se tak stal Claudio Menzi, jenž závodil v okolí Bariloche poprvé od roku 1998.

„Byla to těžká soutěž,“ řekl v cíli Federico Villagra. „V sobotu ležel na trati sníh, v neděli byla zase ukrutná zima, na trase bylo bahno prošpikované ledem, bylo to hodně zrádné. Gumy se vůbec nezahřívaly a nefungovaly zrovna ideálně, ale jsme v cíli a navíc jako nejrychlejší.“