Dnes je 5. května 2024, Svátek má Klaudie, zítra Radoslav

OS 08 - Rallye Lyon-Charbonnières Rhône

Sébastien Loeb atrakcí v Charbonnières

24. dubna 2008 • 06:00

V burgundském Charbonniéres minulý víkend začalo letošní asfaltové mistrovství Francie. Na startu jubilejního šedesátého ročníku Rallye Lyon-Charbonniéres Rhône se z vlastní iniciativy objevil i úřadující mistr světa Sébastien Loeb, který v roli předjezdce startoval s Citroënem C2 R2 MAX.

„Jsem šťastný, že můžu jet na této rally,“ řekl čtyřnásobný světový šampión. „Chtěl jsem si připomenout doby, když jsem zde startoval v rámci francouzského mistrovství, a ještě jednou si projet místní zkoušky. Mám na to pěkné vzpomínky!“

David Salanon, který v Charbonniéres před rokem vybojoval své první národní vítězství, postupně vyhrál deset rychlostních zkoušek a bezpečně vedl průběžnou klasifikaci. Do předposlední zkoušky nastupoval s dvouapůlminutovou převahou nad kolegou z týmu BSA Danym Snobeckem. Kousek po startu druhého průjezdu RZ Ternand - St Appolinaire ale Salanonova 307 WRC narazila do kamene a vyletěla z trati. Vítězství tak spadlo do klína jedenašedsátiletému Snobeckovi, který se Lyon-Charbonniéres účastnil podruhé v životě; své první vystoupení na této rally někdejší pilot DTM absolvoval v roce 1983.

Pro životní výsledek si dojel Eric Brunson podruhé startující s Imprezou WRC S8 od Benoita Rousselota. Velké zvraty se také děly v poháru Tropheé BF Goodrich. První průběžný lídr Eric Mauffrey odpadl po poruše převodovky ve svém Peugeot 306 Maxi. Olivier Marty měl pro změnu potíže s brzdami na jeho Méganu Maxi, kvůli kterým ztratil víc než tři minuty. Před poslední sekcí byl na čele Jean-Sébastien Vigion, ale na RZ 11 také vycestoval ven z trati. Trofej tak nakonec připadla Arnaudu Augoyardovi, který poprvé startoval s další 306 Maxi ve startovním poli. Otázka nad jeho dalšími starty však stále visí ve vzduchu, neboť pilot dosud nesehnal finance na tuto sezonu.