Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

OS 08 - Rally Fthiotidas

Řecké mistrovství pokračovalo v Lamii

30. dubna 2008 • 02:00

Během třetího dubnového víkendu v Řecku pokračovalo tamější mistrovství automobilových soutěží. Po Rally Fthiotidas s centrem v Lamii se na čele průběžné klasifikace bezpečně drží Panos Hatzitsopanis, který si nejlépe poradil s již málo vídaným mixovaným povrchem – v sobotu se jely tři sekce obsahující trojici asfaltových úseků, v neděli přišly na řadu dva průjezdy triem šotolinových vložek.

Od počátku se na čele díky dvěma dílčím vítězstvím držel Sokratis Tsolakidis, etapové prvenství ale nakonec získal pětadvacetiletý Lefteris Sotirhos, vítěz řeckého asfaltového poháru z roku 2006. Sotirhos jedoucí na Lanceru Evo IX v asfaltové části vyhrál všech sedm zbývajících vložek a před mistra Řecka 2003 Tsolakidise se dostal po RZ 5. Ten v druhé půli úvodního dne doplatil na volbu příliš tvrdých pneumatik. Po cíli první části rally ještě přišla technická kontrola, která na Sotirhosově mitsubishi odhalila nesprávnou výztuhu diferenciálu, celá věc ale nakonec skončila pouze desetisekundovou penalizací, která na pořadí nic nezměnila.

V neděli do bojů výrazně zasáhl Aris Vovos na lanceru z Ralliartu Italy. Atéňan vyhrál první tři testy, na tom čtvrtém ale chytil defekt a s minutovou ztrátou spadl na druhé místo za Panose Hatzitsopanise. Po dalším nejrychlejším čase na předposlední zkoušce se Vovos přiblížil vedoucímu jezdci na dostřel sedmnácti sekund, na závěrečném testu ale prorazil další gumu, navíc poškodil zavěšení a krátce před cílem musel odstoupit. Z vítězství se tak mohl radovat Hatzitsopanis, jako druhý dojel Sokratis Tsolakidis. Na třetí místo se propadl Konstantinos Pitsos, jenž podobně jako Vovos na poslední vložce prorazil pneumatiku.