Dnes je 26. dubna 2024, Svátek má Oto, zítra Jaroslav

OS 08 - Ege Rallisi

Hattrick Fiatů S1600 na turecké Ege Rallisi

8. května 2008 • 09:00

Někdejší účastník JWRC a současná hvězda tureckého týmu Fiatu, sedmadvacetiletý Fatih Kara, se dostal do vedení ve svém národním šampionátu, když vyhrál Ege Rallisi s centrem v Izmiru. Na této soutěži došlo k v Turecku nevídanému jevu, když všechny pozice na stupních vítězů obsadily vozy kategorie S1600.

Na start podniku se postavilo 43 posádek, bohužel mezi nimi chyběl jeden z největších favoritů a po Istanbul Rally i průběžně vedoucí Volkan Isik. Jedničku na dveřích tak vezl Serkan Yazici v Lanceru Evo IX Lassa Rally Teamu, s druhým vozem této stáje vyrazil Mehmet Hesper.

Na sobotu byly naplánovány pouze tři vložky, hned ta první však měřila víc než devětadvacet kilometrů. První den vyhrál Fatih Kara, který měl náskok 55 sekund na druhého Yaziciho. Besler na tom byl mnohem hůř, po problémech s motorem ztrácel tři a půl minuty.

Další dva průjezdy tou samou sekcí následovaly i v neděli. Předčasně skončil Yazici, který musel odstoupit kvůli poruše motoru. Na druhé místo se tak posunul Daghan Ünlüdogan v turecké specialitě, Fiatu Palio S1600 nasazeném Yurtici Kargo Rally Teamem. Hattrick italské značky potvrdil týmový kolega Kary, Yagiz Avci na druhém týmovém puntu. Skupinu N nakonec vyhrál Ögül Orhan na Lanceru Evo VIII, který dojel celkově čtvrtý a na vítěze ztratil přes šest minut.