Dnes je 6. května 2024, Svátek má Radoslav, zítra Stanislav

OS 08 - Rallye de Tierra de Madrid

Pons po Navalcarneru šotolinovým leaderem

4. června 2008 • 01:00

Druhé vítězství v řadě si v rámci španělského šotolinového mistrovství připsal Xevi Pons, když vyhrál soutěž v okolí španělské metropole Madridu. Deštěm poznamenanou a extrémně rozbahněnou tratí projel o 75 sekund rychleji než druhý v pořadí Dani Solá. Na rally byl přítomen i tým Prodrive, který pomáhal stáji Baporo Motorsport při debutu nových Impreza STI N14. Eduard Pons jel s „áčkem“ a dojel celkově pátý, Francisco Pardo s produkční verzí vybojoval druhé místo ve skupině N.

Xevi Pons získal jednadvacetisekundový náskok nad Solou po RZ 1. Ten sice na dalším testu kontroloval, pak ale přišly potíže s centrálním diferenciálem a Solá musel zvolnit. Smolná byla tato soutěž i pro bratrské trio Villanuevů – Alex, který zpočátku míchal pořadím v nejrychlejší trojce, byl na RZ 3 mimo trať a definitivně skončil na následující vložce. Willyho vyřadilo poškozené ložisko kola a Rafa musel odstoupit po kotrmelci na RZ 7.

Jorge García, nejrychlejší muž ve skupině N, byl až po RZ 5 na celkovém třetím místě. Pak se před něj ale dostal Oscar Fuertes, jehož zkraje rally trápily problémy s motorem. Fuertes nakonec bronz udržel až do cíle, na vítěze mu ale chybělo propastných více než šest a půl minuty. Do cíle dorazilo 26 posádek, dalších 27 muselo předčasně skončit.