Dnes je 4. května 2024, Svátek má Květoslav, zítra Klaudie

OS 08 - Raliul Hunedoarei LUKOIL

Rumunský hattrick Jarkka Miettinena

20. května 2008 • 04:00

Po třetím vítězství v řadě vede Fin Jarkko Miettinen průběžnou klasifikaci rumunského mistrovství s převahou osmi bodů nad úřadujícím mistrem Danem Girtofanem. Severský reprezentant Hiparion Rally Teamu vedl na Raliul Hunadoarei od RZ 1 a své vedení hájil bez přestávky až do cíle; druhého Girtofana pokořil o 34 sekund.

Soutěž se konala v Sedmihradsku jižně od Hunedoary. Páteční část měla na programu pět rychlostních zkoušek, Miettinen byl nejrychlejší na třech z nich. Během úvodní etapy si vybudoval téměř dvacetisekundový náskok na Bogdana Mariscku jedoucího s Imprezou STi 2008. Minutu a půl hned na RZ 1 nechal Alexandru Pitigoi jedoucí s Fordem Focus WRC. Tato vložka byla později zrušena po havárii Alexandra Mireie, jenž se svým Loganem srazil patnáctiletého diváka. Ten byl zpočátku v bezvědomí, později se ale probral a i prvotní diagnóza těžkých zranění nakonec nebyla tak vážná.

Sobota se nesla v duchu útoku Pitigoie. Se svým focusem se postupně dokázal prokousat až na šesté místo, jenže předčasný konec přišel smolně na závěreční speciálce Hunedoaře. Dé cíle nedojel ani Bogdan Marica, který boural na RZ6 a přenechal ta průběžné druhé místo Manuelu Mihalachemu. Ten však stříbro neudržel, už po RZ 7 se před něj dostal Girtofan, který na této pozici dojel až do cíle.