Dnes je 8. května 2024, Svátek má Den vítězství, zítra Ctibor

OS 08 - Rally de San Luis

Pozzo si v San Luis spravil chuť

5. června 2008 • 04:00

Po nevydařeném vystoupené na „světové“ Rally Argentina si aktuální vicemistr světa PCWRC Gabriel Pozzo spravil chuť na dalším podniku domácího seriálu, kterým byla Rally de San Luis. S Imprezou STI 2008 týmu Barattero dokázal zvítězit i přesto, že během celé rally vyhrál jen jedinou vložku. Byl to první argentinský triumf pro novou generaci subaru.

Na startu tentokrát chyběl doposud průběžně vedoucí Federico Villagra, který se s týmem Munchi’s připravoval na evropskou Rally d'Italia. První den ale ovládl alespoň jeho kolega z týmu VRS Luciano Bernardi, který vyhrál polovinu ze šesti vložek a před druhým dnem měl náskok 4.6 sekundy před druhým Alejandrem Canciem z Tango Rally Teamu. Pozzo byl v té chvíli na třetím místě, na Bernardini ztrácel 26 sekund. Marcose Ligata provázely defekty, konkrétně na RZ 1 a 4, což jej seslalo až na 16. místo po prvním dni. Jen o tři příčky výše byl Nicolas Madero, trápící se se zlobivým motorem.

Pořádný průvan ve výsledcích udělal první nedělní test. Bernardi tam poškodil řízení a musel odstoupit, Cancio a Sebastian Beltrán prorazili kolo a na čelo se tak mohl posunout Pozzo. Druhé místo připadlo Juanu Manuelovi Marchettovi z VRS Rally Teamu, nicméně po RZ 8 se před něj dostal zpět Cancio. Pozzo byl nejrychlejší na speciálce na Autodromo San Luis, další dva testy ovládl Ligato a další průjezd diváckou vložkou Roberto Sanchez. Ten nakonec skončil jako celkově pátý a přispěl tak k výsledku, kdy mezi prvními šesti dojely čtyři nové Imprezy STI 2008.