Dnes je 3. května 2024, Svátek má Alexej, zítra Květoslav

OS 08 - International Rally of Otago

Michélle Mouton bavila diváky na Otago Rally

5. června 2008 • 05:00

Po čtyřiadvacetileté přestávce usedly Michéle Mouton a její spolujezdkyně Fabrizia Pons opět do továrního Audi Quattro A2. S exemplářem, se kterým v roce 1984 Hannu Mikkola vyhrál na Novém Zélandu, legendární pilotka absolvovala speciálku zahajující novozélandskou Rally of Otago, aby pak přesedla do Escorta RS 1800 a zajela 12. místo v historické Classic Rally of Otago.

Šotolinová trať byla po deštích mokrá a kluzká. Fabrizia Pons se během soutěže musela potýkat s vynechávajícím hlasem způsobeným virovou infekcí. Z třinácti vložek vyhrál jedenáct Fin Pasi Hagström na Porsche 911 RS a po zásluze tak vyhrál s tříapůlminutovou převahou nad druhým Deanem Buistem s corollou. Loňský vítěz Classic Rally of Otago Buist totiž prorazil kolo na nejdelším jedenapadesátikilmetrovém testu Duns a díky tomu ztratil více než minutu.

Unikátní výsledek z pohledu novozélandských rally si připsal Richard Mason. TSe svým žlutým subaru totiž vyhrál všechny vložky soutěže, což se už více než pět let nikomu nepodařilo; naposledy tomu bylo v roce 2003 v Hawkes Bay, kde podobným způsobem zvítězil právě Mason.