Dnes je 26. dubna 2024, Svátek má Oto, zítra Jaroslav

OS 08 - Rallye Alsace Vosges

Henry se vrátil do francouzského mistrovství vítězstvím

20. května 2008 • 08:00

Po absenci na zahajovacím podniku letošního asfaltového mistrovství Francie naskočil Patrick Henry do rozjetého vlaku až o minulém víkendu, kdy se jela tradiční Rallye Alsace Vosges. A Henry si tam vedl zcela suverénně – s výjimkou dvou testů vyhrál všechny vložky a stylem start-cíl si dojel pro vítězství. Jako druhý skončil Eric Brunson, jenž se posunul do čela průběžné klasifikace mistrovství.

Rally začala v pátek večer 2,4 kilometry dlouhým prologem v Epinalu. Na start se postavilo 119 posádek, nejrychlejší byl Henry, který o 1,7 sekund porazil Danyho Snobecka, vítěze z Lyonu. V sobotu na závodníky čekaly dvě sekce o čtyřech vložkách a další průjezd speciálkou. Obtížnost vložek ale hned zrána zvýšil déšť, nic to ale nevadilo Henrymu, který i přes jednu nevhodnou volbu pneumatik vyhrál pět testů v řadě. Po závěrečné speciálce vedl před Brunsonem o 1:08, třetí Snobech ztrácel přes dvě minuty,

V neděli byla na programu opět divácká vložka a dvojitý průjezd sedmadvacetikilometrovým testem Corcieux. Při druhé „rundě“ začalo kartami opět míchat počasí a nejlepším časem se blýskl Jean-Sebastien Vigion na stařičkém Cliu Maxi, který se volbou intermédií ideálně trefil do podmínek na trati. Henry si na poslední vložce udělal výlet a jen tak tak se vyhnul odstoupení. Dany Snobeck se propadl o dvě místa za Erica Mauffreyho a Patricka Rouillarda.