Dnes je 18. dubna 2024, Svátek má Valérie, zítra Rostislav

OS 08 - Rally Targa Florio

Luca Rossetti je k nezastavení

6. června 2008 • 02:00

Italský tým Racing Lions zažívá skvělé období. Díky výsledkům Lucy Rossettiho v Turecku a Portugalsku stáj vede v seriálu IRC, podobně se jí ale daří i na domácí půdě. Zatímco před startem legendární Rally Targa Florio se Rossetti dělil o vedoucí pozici s Pierem Longhim, po absolvování 92. vydání sicilského závodu se reprezentant italského Peugeot ocitl v čele sám.

Na start v Palermu se postavilo celkem 75 posádek. Prvních pět vložek ovládl Rossetti, který po prvním dni vedl se sedmnáctisekundovou převahou nad druhým Davidem Medicim. Ten poprvé startoval stejně jako Rossetti s Peugeotem 207 S2000, na rozdíl od aktuálního italského vicemistra ale nebodoval do klasifikace CIR. Závěr etapy nebyl pro Rossettiho vůbec pohodový; v převodovce začal zlobit třetí převodový stupeň a ve večerním servisu tak došlo na výměnu celé skříně.

S tlumiči nové Imprezy STI N14 si nevěděl rady Piero Longhi, který tak ztrácel s každou zkouškou spoustu času. Na šesté RZ navíc při výletu mimo trať poškodil zavěšení, což přispělo k ukončení sicilského trápení. Velkou havárii měl na RZ 1 Fabio Gianfico, který s lancerem tvrdě narazil do stěny; posádka byla převezena do nemocnice v Neapoli, pilot se zlomenou pravou nohou a spolujezdec se zlomeninou levé ruky.

Další den se soutěžilo na čtveřici vložek rozdělených do dvou sekcí. Test Lascara opakovaně vyhrál Rossetti, rychlostní zkoušku Santa Lucia opanovali jezdci konkurenčního Abarthu; nejprve Andrea Navarra a v druhé „rundě“ Renato Travaglia. Po RZ 9 ze hry vypadl kvůli poruše převodovky Medici a na druhé místo se posunul loňský vítěz Targy, Paolo Andreucci. Na „desítce“ Navarra v průběžném pořadí přeskočil Travagliu. I na dalších dvou místech se umístily speciály z Turína; pátý skončil domácí Toto Riolo v Punto S2000 týmu D'Ambra (s tímto vozem startoval Jožka Béreš v maďarském Egeru) a šestý dojel další Sicilan Marco Runolfa s vozem od Procaru.