Dnes je 25. dubna 2024, Svátek má Marek, zítra Oto

OS 08 - Paradigit-ELE Rally

Inferno na Paradigit ELE Rally

11. června 2008 • 11:20

Přes deset rychlostních zkoušek trval boj Marka van Eldika a Erika Weverse o vítězství v nizozemské Paradigit ELE Rally. Jeho konec ale přišel na RZ 11, kde van Eldik se subaru narazil do stromu a to okamžitě začalo hořet. Posádka byla nezraněna, vážně poničený vůz se podařilo od úplné zkázy zachránit až s pomocí dalších posádek.

Van Eldik, který na Paradigitu loni zvítězil, musel dojet nejhůře do třetího místa, aby si zachoval šanci na zisk letošního mistrovského titulu. Vyhrál pět prvních rychlostních zkoušek a až do osudné vložky si stačil na druhého Weverse vybudovat náskok 44 sekund.

Po odstoupení hlavního soupeře Wevers vyhrál dalších jedenáct vložek, mezi nimi byly i všechny z nedělní etapy. Získal tak třetí prvenství v sezoně a zopakoval triumf na Paradigitu z let 2004 a 2005. Dirk Boers udržel druhé místo ze soboty, bronz si vyjel Jasper van den Neušel s nejrychlejším „inkem“. Musel ale dlouho bojovat devatenáctiletým Kevinem Abbringiem jedoucím s novou Imprezou; po prvním dni bylo mezi oběma rivaly pouze 14 sekund rozdílu.