Dnes je 7. května 2024, Svátek má Stanislav, zítra Den vítězství

OS 08 - Rally of Whangarei

Crocker ve Whangarei "prioritním čističem"

13. června 2008 • 07:00

Chris West pokořil v Rally of Whangarei, novozélandském dílu Asijsko-pacifického mistrovství, o 17 sekund Haydena Paddona, jenž se stal novým leaderem novozélandského šampionátu. V klasifikaci mezinárodní série FIA si z Nového Zélandu odvezl maximální počet šestnácti bodů celkově třetí Cody Crocker.

Soutěžilo se na patnácti rychlostních zkouškách jižně od Whangarei. Subaru Team Arai zde naplánoval novozélandskou prezentaci nové Imprezy N14, Takuma Kamada ale dojel jen na šestou vložku, kde musel kvůli technickým problémům odstoupit ze sedmnácté pozice. Už předtím ztratil přes dvě minuty, když mu na rychlostní zkoušce zhasl motor.

Mnohem lépe se vedlo Chrisu Westovi, jenž s „devítkou“ z Ralliartu New Zealand startoval jako patnáctý a po osmi sobotních testech vedl o dvacet sekund před druhým Paddonem. Ten se dostal do vedení v seriálu poté, co dosavadní lídr Richard Mason poslal svou žlutou imprezu na konci RZ 2 přes střechu.

Před druhou etapou vložky zmokly, což lépe sedlo Paddonovi. V hodnocení dne ale Westa porazil pouze o 2.7 sekund a na jejich vzájemném pořadí se tak nic nezměnilo. Cody Crocker musel kvůli prioritě FIA A startovat i druhý den jako první, což jej pochopitelně znevýhodňovalo. Po předchozí etapě, kdy se na modrém subaru vyskytly problémy s ložiskem kola, měl ale tentokrát Crocker bezproblémový den a v hodnocení APRC porazil druhého Katsuhika Taguchiho o 31 sekund.