Dnes je 7. května 2024, Svátek má Stanislav, zítra Den vítězství

OS 08 - Rallye de Ourense

Rallye de Ourense kořistí Luise Monzóna

27. června 2008 • 02:00

Luis Monzón jedoucí s Peugeotem 207 S2000 připravovaným týmem Peugeot Sport Espaňa zachránil na Rally de Ourense čest francouzské značky, když už na RZ 1 kvůli poruše motoru výrazně ztratil jeden z favoritů Enrique García-Ojeda. Dvaačtyřicetiletý Monzón se hned zkraje dostal do vedení a díky šesti výhrám mezi desíti rychlostními zkouškami vyhrál s téměř půlminutovým náskokem před trojnásobným vítězem z Ourense, Miguelem Fusterem.

Monzón byl nejrychlejší na všech testech prvních dvou sekcí, po které se Fusterovi vzdálil až na 59.7 sekund. Jezdec na fiatu se trápil v první sekci s vadným tlumičem. Poté potíže s přehřívající se pohonnou jednotkou přišly i na Monzóna, naopak vůz začal konečně začal fungovat Ojedovi. Manuel Redondo s Puntem S2000 z madridského TodoRacing Sportu se postupně dostal mezi nejrychlejší čtyři, v druhém průjezdu testem Melon ale chyboval a odstoupil.

Ve večerní části soutěže zaútočil Sergio Vallejo; vyhrál tři ze čtyř posledních vložek, ale na dobytí druhého Fusterova místa to už nestačilo. Pedro Burgo i přes problémy s turbem vyhrál souboj s dvojnásobným vítězem Rally de Ourense Albertem Heviou a tím i skupinu N.