Dnes je 8. května 2024, Svátek má Den vítězství, zítra Ctibor

OS 08 - Mavro Rodo Rally

Rally Mavro Rodo zrušena kvůli lesním požárům

27. června 2008 • 06:00

Rozsáhlé lesní požáry na poloostrově Atika vedly ke zrušení čtvrtého dílu letošního mistrovství Řecka, 36. Rally Mavro Rodo. Ohně sice nezasahovaly přímo do rychlostních zkoušek šotolinové soutěže, nicméně soutěž musela být zrušena kvůli absenci hasičských posádek zabezpečujících rally, neboť všechny byly povolány k hašení příroční katastrofy.

Soutěž začala v sobotu speciálkou na motokrosovém okruhu. Do čela se jako první dostal Aris Vovos, šestinásobný vítěz této rally, který o 1.9 sekund porazil Leonadise Kirkose, loňského vítěze Rally Mavro Rodo. Za dvojícíc lancerů se nacházela impreza Panose Hatzitsopanise, jenž ztrácel 2.8 sekund.

Na neděli byly plánovány dvě sekce o třech zkouškách, posádky však kvůli výše popsané situace zůstaly v centru soutěže v Chalkidě. Jeden čas to vypadalo, že se podaří zachránit alespoň druhou sekci, jenže později se ukázalo, že se požáry nedaří likvidovat a pořadatelé z ALA Racing Clubu proto přistoupili k odvolání celé soutěže.

Další informace k Rally Mavro Rodo naleznete ZDE.