www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 19. září 2020, Svátek má Zita, zítra Oleg

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

OS 08 - South Estonian Rally

Martin Prokop ladí formu v Estonsku

18. července 2008 • 11:05

Závěr několikatýdenní pauzy v kalendáři mistrovství světa využije Jipocar Racing Team ke startu na soutěži estonského mistrovství. V konkurenci převážně místních posádek půjde pro českou dvojici zejména o přípravu na blížící se Finskou rally.

„Přestávku jsme využili spíše k nabírání kondice. Snažil jsem se po závodní stránce vypnout a přijít na jiné myšlenky. O to větší by teď měla být chuť do závodů,“ vrací se Martin k závodní odmlce. Na start této pobaltské soutěže se Martin Prokop s Janem Tománkem postaví s C2, která bude po závodech pokračovat několik set kilometrů severně, do dějiště Finské rally. Finsko bude hostit účastníky světového šampionátu v rally na přelomu července a srpna.

„Estonsko jsme měli v plánu již několik let, jelikož je to soutěž charakterem hodně podobná Finské rallye. Svou délkou je ideální pro test a dá se v jejím průběhu spoustu věcí odzkoušet. Tím, že je atmosféra je uvolněnější, člověk nemusí příliš přemýšlet o výsledku. Jedinou nevýhodou je vzdálenost do Pobaltí, je to pořádný kus cesty. Ještě, že můžeme následně nechat auto pokračovat dál do Finska.“

„O samotné soutěži příliš informací nemáme, pro nás to bude velká zkušenost. Zárukou kvality soutěže je pro nás ale Urmo Aava s jeho spolujezdcem, kteří nás pozvali a pojedou zde s továrním citroenem stejně jako Rautenbach. O konkurenci jsem se jinak příliš nezajímal, ale jak už to tak bývá, určitě se objeví nějací rychlí místní jezdci. Zajímavé srovnání pro nás bude s Kosciuszkem. Co se tratí týká, ty budou hodně rychlé se spoustou skoků. Na to se těším,“ líčí svá očekávání jihlavský jezdec.

Program South Estonian Rally je rozložen do dvou dnů. V pátek 18.července je na programu start, soutěž vyvrcholí v sobotu v odpoledních hodinách.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist