www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. dubna 2018, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rally Bohemia – první etapa startuje, Sosnovou poznamenal déšť

14. července 2012 • 08:00

Už jen minuty dělí závodníky od startu první rychlostní zkoušky Rally Bohemia. Pořadatelé ale řeší problém v Sosnové.

Juho Hänninen - Mikko Markkula (Škoda Fabia S2000) - Rally Bohemia 2012

Zatím stále slunečná obloha, kterou ale sem tam překryje tmavý mrak, vítá účastníky XXXIX. Rally Bohemia v sobotu 14. července ráno v Hoškovicích na letišti, kde je po obě etapy umístěná servisní zóna. Motory soutěžních speciálů se již zahřívají a snad všichni jezdci řeší otázku, jaké obutí zvolit na své vozy. Na obzoru se totiž objevují mraky, které věstí blížící se dešťové přeháňky. Nestálé počasí je pro volbu pneumatik to nejtěžší, ale taková rally je.

Počasí, které sebou přineslo v posledních dnech i několik velmi prudkých lijáků, do jisté míry ovlivní i trať poslední rychlostní zkoušky první etapy Rally Bohemia, kterou bude divácká RZ na autodromu v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové u České Lípy. Voda totiž podmáčela uměle vytvořené skoky v zadní části okruhu, kde dříve bývala šotolina. Pořadatelé se do poslední chvíle snažili situaci zachránit a skoky pokryly vrstvou asfaltu. Tím se jejich výška ale ještě zvětšila, což během seznamovacích jízd vyvolalo nevoli některých soutěžních jezdců, kteří mají strach, že si při velkém skoku mohou poškodit jejich závodní vozy. Pořadatelé tvar skoku a nájezd na něj konzultovali s jedním z nich, který doporučil změny. Ty byly nakonec provedeny, přesto skoky v zadní části okruhu nesklidily od soutěžních jezdců ohlas na rozdíl od těch, které jsou připravené v přední části okruhu, po startu rychlostní zkoušky před tribunami. Pořadatelé Rally Bohemia chtějí tuto skutečnost oznámit divákům v předstihu, protože je možné, že k plánovaným atraktivním skokům v zadní části okruhu nejspíše nedojde. Skoky zůstaly na místě a bude záležet jen na závodnících, jestli je jen pomalu přejedou nebo na nich skočí. Je tedy před nimi stejná volba, jako v kterémkoliv těžkém místě na rychlostní zkoušce.

Trať divácké rychlostní zkoušky v Sosnové ale i přesto zůstane pro diváky atraktivní. Dva skoky hned po startu RZ se jezdcům líbí a ocení je pravděpodobně i diváci na závěrečné rychlostní zkoušce první etapy.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka Škoda Auto, která vedle poskytnutí reprezentativního zázemí postavila na start i tovární posádky s vozy Škoda Fabia S2000.

Petr Eliáš
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist