www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. června 2018, Svátek má Pavla, zítra Zdeňka

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rally Bohemia: RZ 3 - Vážná nehoda Martina Semeráda

14. července 2012 • 12:20

Online výsledky - Další informace k Rally Bohemia - Diskuse k soutěži

Vladimír Berger na Rally Bohemia 2012

RZ 3 Dneboh (3.61 km)

Vážná nehoda posádky č.9 Semerád – Ceplecha na SS 3. Řidič s lehčím zraněním odvezen vrtulníkem do nemocnice. Spolujezdec je převážen do nemocnice v Liberci za probíhající resuscitace s vážnými zraněními.

RZ 2 Sychrov (22.42 km)

Nejdelší rychlostní zkouška soutěže opět lehce pomíchala pořadí. Vítězství si připisuje Jan Kopecký a stahuje ztrátu na vedoucího Pavla Valouška o čtyři vteřiny. Třetí čas zajíždí Jaromír Tarabus a posouvá se na bronzovou příčku před Martina Semeráda. Ten suverénně kraluje produkčním autům, když jeho největší soupeř Jaroslav Orsák trefil plot a ztratil spoustu času.

Páté místo drží Jan Sýkora, přestože na rychlostní zkoušce dojel Pontuse Tidemanda. Až na šesté místo se dalším kvalitním časem posunul Roman Odložilík, když odsunul Roberta Barrabla a Richarda Kirniga.

RZ 1 Chloudov (7.51 km)

Václav Kopáček - Jiří Stross (Subaru Impreza Sti) - Rally Bohemia 2012

Úvodní rychlostní zkouška měřila jen sedm a půl kilometru, výrazně ovlivnila průběh soutěže. Velcí favorité Juho Hänninen a Roman Kresta havarovali a doprovodili Madse Ostberga do seznamu odstoupených.

Vítězství si připsal Pavel Valoušek o necelých pět vteřin před Janem Kopeckým, třetí čas zajel nejrychlejší jezdec s produkčním autem Martin Semerád. Za ním se ve vteřinkách seřadili Jaromír Tarabus, Jan Sýkora a Robert Barrable.

Václav Pech zastavil u havarovaného Hänninena a bude mu přidělený náhradní čas. Svůj temperament opět neudržel Václav Kopáček, který přijel do ČK 1 o dvě minuty dřív a po výletu mimo trať poškodil své nové Subaru. Ještě před startem pak odstoupil miláček domácích fanoušků Emil Triner.

Rychlostní zkouška postupně osychá, takže později startující vozy zajíždí rychlé časy.

Juho Hänninen - Mikko Markkula (Škoda Fabia S2000) - Rally Bohemia 2012Michael Peter - Marcus Rinko (Lada VFTS) - Rally Bohemia 2012

---

Jedním z vrcholů tuzemské soutěžácké sezóny je tradiční Rally Bohemia. Soutěž odstartovala již včera slavnostním startem na mladoboleslavském Staroměstském náměstí, dnes krátce po půl deváté odstartuje úvodní test. Na něm se již neobjeví největší hvězda Mads Ostberg, který havaroval na včerejším shakedownu.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist