www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2018, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallye Antibes Côte d'Azur vypadává z kalendáře ME

17. července 2012 • 08:00

Francouzská soutěž Rallye Antibes Côte d'Azur je neodmyslitelně spjatá s mistrovstvím Evropy. V minulých dnech bylo rozhodnuto, že po dlouhých jednačtyřiceti letech tato soutěž z kalendáře kontinentálního šampionátu vypadne.

Antonín Tlusťák - Jan Škaloud (Škoda Fabia S2000) - Rallye Antibes Cote d'Azur 2011

Jedna z nejlegendárnějších soutěží ve Francii s centrem v Antibes nedaleko Nice bývala posádkami vyhledávána pro atraktivní rychlostní zkoušky, které vedly po stejných úsecích, jako další ze soutěžáckých legend - Rallye Monte Carlo. Status soutěže mistrovství Evropy, který tomuto závodu náležel od roku 1971, však z rozhodnutí organizátorů již letos končí.

Jako hlavní důvod uvádí pořadatelé finanční problémy po odchodu jednoho z významných partnerů, provincie Alpes Côte d'Azur. „Od roku 2001 nebyla naše soutěž zařazena do národního šampionátu, což přidělávalo problémy při jednáních se sponzory i s nejlepšími domácími jezdci, což značka mistrovství Evropy nedokázala zachránit. V současnosti se hovoří o spojení IRC a ERC, přičemž není jasné, které podniky budou zařazené a jak budou předpisy vypadat.

V posledních deseti letech se autoklub ASA Antibes snažil přinést inovace a najít řešení na redukci nákladů, přestože ty stále rostly, hlavně kvůli bezpečnostním hlediskům a zařazení do Natury 2000. Jen díky podpoře sponzorů se nám podařilo pořádat na podzim soutěžní akci, která podpořila lokální ekonomiku.

Provence Alpes Côte d'Azur se rozhodla koncem minulého roku již dále nepodporovat motoristické sporty. Po ztrátě takto významného sponzora jsme nuceni přetransformovat náš rozpočet do rozumnějších hodnot. Proto jsme se rozhodli, že v roce 2012 bude naše soutěž zařazena jen do National French Rally Cup a po dohodě s FFSA zažádáme o zařazení do francouzského šampionátu pro sezónu 2013.“

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist