www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. května 2018, Svátek má Jana, zítra Viola

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Zemřel Philippe Bugalski

12. srpna 2012 • 08:00

Philippe Bugalski, který připsal pro automobilku Citroën první historické vítězství v absolutní klasifikaci na automobilových soutěžích, tragicky zemřel ve věku 49 let. Jezdec, který se řadí mezi nejzářivější hvězdy francouzského soutěžního sportu, tragicky zahynul po pádu ze stromu.

Philippe Bugalski

Do historie se zapsal hlavně jako vítěz Tour de Corse a Rally Catalunya v roce 1999, kdy za volantem Citroënu Xsara Kit Car nejenže připsal první dvě vítězství Citroënu v absolutní klasifikaci, ale také naprosto překvapivě naboural hegemonii vítězství vozů s náhonem na všechna čtyři kola.

I v následujících letech zůstal věrný Citroënu Sport, přetransformoval se však spíše do pozice testovacího jezdce. V roce 2000 se podílel na vývoji Citroënu Xsara T4, testovacímu prototypu speciálu, ze kterého vzešla později veleúspěšná Xsara WRC. Po zisku francouzského titulu v roce 2000 to byl právě Bugalski, kdo o rok později v rámci limitovaného počtu startů připsal na Rally Acropolis první historické body pro Xsaru wRC.

S oficiální soutěžáckou kariérou skončil Philippe Bugalski na konci roku 2003. Založil si vlastní soutěžní tým, prostřednictvím kterého podporoval mladé talentované jezdce, i nadále pak pomáhal Citroënu Sport jako testovací jezdec.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist