www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2018, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Tomáš Kostka vyhrál Fuchs Oil Rally Agropa Pačejov

12. srpna 2012 • 11:00

Tomáš Kostka suverénně opanoval další díl rallysprintového šampionátu, kterým byla tradiční Fuchs Oil Rally Agropa Pačejov, která i v letošním roce nalezla své zázemí v Horažďovicích.

Tomáš Kostka - Zdeněk Hrůza (Citroën C4 WRC) - Fuchs Oil Rally Agropa Pačejov 2012

Kostka, kterého tentokráte vyjímečně navigoval Zdeněk Hrůza, celkem bezpečně vyhrál sedm z osmi rychlostních zkoušek a suverénním způsobem zvítězil a přiblížil se tak vytouženému zisku titulu rallysprintového šampiona.

Druhé místo si dlouhou dobu držel Roman Odložilík, který tentokráte kvůli termínovým kolizím s jinými závody usedl do Mitsubishi Lancer WRC, leč na šestém testu poslal svůj vůz mimo trať a byl nucen odstoupit.

Ve vyrovnaném souboji o druhé místo pak byl rychlejší domácí Jan Sýkora s Mitsubishi Lancer Evo IX R4, když o tři vteřiny porazil německého hosta Matthiase Kahleho, který tentokráte využíval Škodu Fabii WRC z dílen Erika Weverse.

Za čtvrtým Janem Dohnalem vřel souboj o prvenství mezi produkčními vozy. Nakonec byl nejšťastnější Martin Bujáček, který skončil o jedinou vteřinu před Jaroslavem Orsákem, o další vteřinu zpět pak byl Martin Hudec. Až osmý skončil Antonín Tlusťák, kteréno na šestém rychlostním testu pozlobila technika.

První desítku absolutní klasifikace uzavřeli mladíci Miroslav Plíhal a Václav Kopáček. Nejrychlejší dvoukolkou byl Jan Černý, který dovedl Citroën DS3 R3T do cíle na čtrnáctém místě absolutně.

Konečné výsledky Fuchs Oil Rally Agropa Pačejov 2012

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist