www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. dubna 2021, Svátek má Evženie, zítra Vojtěch

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Gemini chystá pro Jakeše Citröen DS3 R5

15. října 2013 • 10:10

Letošní mistrovská sezona sice ještě neskončila, již teď ale přichází Gemini Rally Team se skvělou zprávou jak pro všechny fanoušky automobilových soutěží, tak především pro samotného Mirka Jakeše. Již v nadcházející sezoně 2014 totiž budeme moci vídat francouzský speciál nové kategorie R5 na podnicích Mezinárodního mistrovství České republiky v barvách oční kliniky Gemini s mladým 24letým jezdcem za volantem.

Citroën DS3 R5

„Myslím si, že Mirek v letošní sezoně ukázal svůj talent víc než dostatečně. Dokázal zajíždět neuvěřitelně rychlé časy, současně ale musím ocenit i jeho spolehlivost. Je jasné, že s vozem Mitsubishi Lancer se už moc dál posunout nemůže a že se dostal na samou hranici možností tohoto auta. Proto všechno naše úsilí nyní směřuje k pořízení nového vozu kategorie R5,“ říká šéf týmu Milan Pantálek.

Prvním krokem vzájemné spolupráce se stalo podepsání čtyřleté smlouvy mezi letošním juniorským mistrem a hlavním partnerem týmu, čímž se Mirek stal oficiálním reprezentantem značky Gemini pro sezony 2014 až 2017. Důvěru v něj vloženou bude moci zúročit na českých i evropských soutěžích v následujících sezonách s francouzským vozem Citröen DS3 R5, jenž bude homologován k 1. lednu 2014.

„Podle mých informací probíhají všechny přípravy podle plánů a Citröen DS3 R5 bude opravdu připraven k 1. lednu. Máme přislíbeno, že „dé-es trojku“ dostaneme jako jedni z prvních v České republice. Každopádně start na Janner rally ještě vynecháme, kvůli jediné soutěži si nebudeme pořizovat šotolinový podvozek. Za ty peníze raději odjedeme dvě další soutěže,“ doplňuje Milan Pantálek informace k příští sezoně. „Kromě startů na všech ostatních podnicích mezinárodního mistrovství ČR se představíme i na třech soutěžích v okolí Vídně. Gemini má totiž jedno ze svých sedmi pracovišť v rakouském hlavním městě a naším pochopitelným zájmem je prezentovat se také u našich jižních sousedů.“

Kdo zná Mirka Jakeše osobně, ten ví, že jen málokdy dává najevo svoje emoce. Tentokrát tomu je ovšem jinak: „Mám pochopitelně obrovskou radost a ještě jednou musím aspoň takto poděkovat Milanu Pantálkovi i primáři Pavlu Stodůlkovi. Informaci o novém voze jsem se dozvěděl tři dny před svými narozeninami a lepší dárek jsem si jen těžko mohl představit,“ říká Mirek. „Je mi jasné, že tentokrát se ode mne budou čekat dobré výsledky už i v rámci absolutní klasifikace. Budeme muset jet nejen rychle, ale současně i hlavou. Moc se těším také na návrat do mezinárodního mistrovství, kde jsme naposledy závodili v roce 2010. Navíc s každým startem na zahraniční soutěži můžeme získat další parádní zkušenosti,“ uvědomuje si Mirek.

Momentálně se již celý Gemini Rally Team připravuje na poslední mistrovský podnik v této sezoně, domácí rallysprint ve Vsetíně. Přestože šance na mistrovský titul v absolutním pořadí jsou velmi malé, posádka Mirek Jakeš – Jarda Novák se bude chtít určitě rozloučit se svými fanoušky dobrým výsledkem.

Gemini Rally Team
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist