Dnes je 25. dubna 2024, Svátek má Marek, zítra Oto

Zvláštní ustanovení Trotina Rally Krkonoše jsou schválena

17. října 2014 • 09:00

Poté, co organizátoři Trotina Rally Krkonoše úspěšně uspořádali automobilovou orientační soutěž pro veřejnost s podtitulem Cíl Neznámý, soustředí se momentálně na volný podnik pro velké soutěžáky, který odstartují dne 8. listopadu v 10:00 v okolí Vrchlabí seznamovací jízdy.

Richard Kirnig - Jiří Hovorka (Mitsubishi Lancer Evo IX) - Rally Krkonoše 2013

Světlo světa spatřil již téměř před měsícem bezpečnostní plán soutěže a nyní byla schválena a zveřejněna také zvláštní ustanovení. Trotina Rally Krkonoše je v nich rozplánována do soboty a neděle. „V sobotu budou probíhat seznamovací jízdy a v odpoledních hodinách administrativní a technické přejímky. Plánujeme zachovat večerní autogramiádu legend a představení posádek. V neděli se pak odjede závod - první posádky očekáváme v cíli ve 14:30,“ přibližuje program soutěžního víkendu ředitelka závodu Blanka Hlavatá.

Z časového harmonogramu se dozvíme, že na posádky čekají tři rychlostní zkoušky o délce necelých čtyřiceti kilometrů. V trochu pozměněné podobě se uskuteční dvě RZ plánované již na červenec. Dále byla do rally znovu zařazena vložka, která se v loňském roce nejela z důvodu povodní. Zázemí je stejně jako loni situováno do Kulturního domu Střelnice, servisní zóna se posouvá na obchvat města k Vejsplachům. Do tisku jdou znovu aktualizované bezpečnostní letáky a nová verze plakátu.

Ostatní tiskoviny momentálně procházejí finální kontrolou, aby byly včas vytištěné před startem soutěže 8. listopadu. Přijďte se podívat, kdo zvítězí v Rally Krkonoše a získá hodnotné věcné ceny.